Rosiczka

  • Change style to Blue
  • Change style to Red
  • Change style to Green
  • Change style to Pink

Artykuł

Drosera Capensis

Opis rośliny: Drosera capensis to jedna z łatwiejszych w hodowli rosiczka. Przybiera kształt rozety. Jej dorosła forma posiada liście od 3cm do 6cm, które zakończone są włoskami z cieczą trawiącą. Po przyklejeniu się do niej owada liść zwija się.

 

Występowanie: Przeważnie tereny wilgotne, torfowe, o niskiej wilgotności powietrza. Występuje w południowej Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Australii

 

Podłoże: Ziemia do rosiczki powinna mieć odczyn kwaśny, najlepszy będzie torf o pH 3-5. Można też zastosować mieszankę torfu z piaskiem w proporcjach: 20% piasku i 80% torfu.

 

Podlewanie: Rosiczkę podlewamy przez podsiąkanie, czyli wlewamy wodę do spodka i utrzymujemy jej stan. W żadnym wypadku nie można zraszać rosiczki, ponieważ spowoduje rozcieńczenie lub zmycie cieczy trawąicej.

 

Nawożenie: Roślin owadożernych NIE NAWOZIMY należy o tym pamiętać, ponieważ można w ten sposób zniszczyć roślinę. Wystarczy jej to co upoluje.

 

Przycinanie: Usuwamy tylko liście które uschły. Nic więcej nie trzeba robić.

 

Zimowanie: Tego gatunku rosiczki nie trzeba wprowadzać w stan zimowania, wystarczy jej dobrze oświetlone miejsce, aby przetrwała zimę.